درباره رویاد

رویاد از کجا و چجوری شروع شد؟


نحوه تولد رویاد

رویاد یه مسیر خیلی پر پیچ و خمی رو طی کرده تا به اینجا رسیده و خیلی باید حرکت کنه تا بتونه به اهدافش برسه.

اما تا همینجای کار هم دستاوردهای خوبی داشته و مدام در حال پیشرفت و رشد بوده.

داستان از این قراره که

ما از حدود سال 91 به دلیل علاقه وصف نشدنی به حوزه مدیا یه جمعی رو تشکیل دادیم و یه سری تجربه های تولیدی رو کسب کردیم. تولیدات ما شامل همه چی می شد. از ساخت فیلم کوتاه و ساخت تیزر گرفته تا فیلم مستند و انیمیشن سه بعدی و سریال انیمیشنی دوبعدی و چندین موشن گرافیک و موشن کمیک و .... درنتیجه هر حوزه ای که فکرش رو کنی یه نوکی زدیم و تجربه کسب کردیم. اما....

اما رفتیم جلوتر دیدیم هم خودمون هم تیمهای همکارمون همه با یه مشکلی مواجه شدن و اون هم نیروی کار خوب و توانمنده. منظورمون از خوب بودن اینه که هم در تکنیک هم در هنر هم در کار تیمی نیرو به صورت خوبی آموزش دیده باشه، درنتیجه برای اینکه این نیاز خودمون و بقیه همکارامون رو رفع کنیم پا در حوزه آموزش گذاشتیم.

و اینجا بود که (بهار 98) آموزشگاه اپتاپ، از پیله تا پرواز، بوجود اومد. هدف از راه اندازی اپتاپ این بود که دوره های دیجیتال در حوزه هنر رو برگزار کنیم و آموزش هایی که ارائه میدیم، کاربردی و تولیدمحور باشه تا هنرجوها بتونن سریع وارد بازار کار بشن. و بعضی از هنرجوهای برگزیده مون هم تونستن وارد استودیوهای خوب تولیدی بشن و در پروژه های خوب و مطرح، جذب و مشغول فعالیت شدند. اپتاپ تا اواخر سال 1400 تونست به حدود 3000 هنرجو خدمات آموزشی ارائه بده. و در اواخر سال 1400 یه نقطه عطفی در این آموزشگاه اتفاق افتاد.

از اونجایی که مهمترین دغدغه هنرجوها این بود که بتونن بعد از آموزش وارد فضای کار حرفه ای بشن. اپتاپ خیلی دوست داشت تا بتونه این دغدغه هنرجوها رو رفع کنه برای همین تونست با بزرگترین بازیگر صنعت تولید هنر و رسانه در کشور وارد فاز همکاری بشه و اینجا نقطه عطف ما بود.

طی این همکاری قرار شد مجموعه هنرهای دیجیتال دانشگاه تهران (همون اپتاپ خودمون) با سازمان هنری رسانه ای اوج با هم یه برند جدید آموزشی به نام رویاد (رویای دست یافتنی) رو ایجاد کنن. هدف رویاد برگزاری دوره های متنوع هنر رسانه به صورت آنلاین در حوزه های فیلم، مستند، گرافیک و انیمیشن هست. دوره هایی که بعد از گذروندن اون بشه وارد فضای کار حرفه ای شد. سازمان هنری رسانه ای اوج هم قراره از این به بعد از بین هنرجوهای برگزیده رویاد، افراد مستعد رو شناسایی کنه و روی اونها سرمایه گذاری کنه تا بتونن راحت تر وارد فضای تولید بشن و با دادن پروژه به اونها، تجربه انجام کار تولیدی و فضای کار گروهی رو براشون تداعی کنه. به زودی دوره های زیادی در رویاد ارائه میشه و خبرهای خوب خروجی هنرجوهای فعال رویاد و حمایت اونها توسط سازمان اوج اطلاع رسانی خواهد شد.